Всесвітня виставка 1889 року

Оновлено: 24 серп. 2021


Четверта Загальна виставка, організована Францією, Загальна виставка в Парижі 1889 роки (6 травня - 31 жовтня), була присвячена темі «Французька революція». Міжнародний захід, яке, крім святкування сторіччя революції, було направлено на те, щоб показати світу прогрес республіканської Франції.

 

Тріумф металевої архітектури


Після смутного часу економічних криз, прусського вторгнення і Паризької комуни Франція повертає собі місце серед могутніх світових держав - Всесвітня виставка була для республіки можливістю показати новітні свої досягнення і колоніальну могутність.


Саме завдяки архітектурі павільйонів і будівель, спеціально побудованих для виставки, Франція мала намір продемонструвати рівень своїх технологій. Вихваляння промислової революції, яка ознаменує появу металевої архітектури, найяскравішим прикладом якої стала Галерея машин - величезний неф виконаний зі скла і заліза довжиною 420 метрів і шириною 115 метрів без будь-якої внутрішньої підтримки, один з найяскравіших прикладів досягнень в галузі архітектури модерну.

Хоча це чудова будівля, на жаль, зникло, Ейфелева вежа, також побудована для Всесвітньої виставки 1889, залишається на своєму місці в центрі Парижа. Пам'ятник виняткового масштабу і зухвалості, реалізація якого викликала бурхливе протистояння серед інтелектуалів, письменників і художників.

Крім технічного прогресу, була показана "колоніальна міць" Франції. Чоловіки з французьких колоній (Сенегал, Індокитаю, Габон, Таїті були виставлені в "негритянської селі" по всій еспланаді Марсового поля).

Інша епоха ...


міжнародний захід

На площі 96 гектарів - на Марсовому полях, Трокадеро і Еспланаді - в фестивалі взяли участь 35 країн, зібравши 61 722 експоната і 32 мільйони відвідувачів.

Відвідувачі виставки яка тривало, з травня по жовтень 1889, могли побачити досягнення науки і творчості в самих різних областях: від сільського господарства до музики і живопису "


Галерея годинникової справи


Галерея ювелірної справи


Галерея меблів


Павільйон Товариства французьких пастельістов


Галерея полювання, риболовлі та комплектації


Галерея ювелірних виробів і прикрас


Галерея пряжі і тканин


Галерея кераміки

Ця виставка також ознаменувала поворотний момент для самого міста Парижа. Якщо галереї продемонстрували екстраординарні досягнення в промисловості, науці і техніці, вони також призначать новий образ життя на щоденній основі, між дозвіллям, благополуччям, розвагами і прогресом, епіцентром якого повинен був стати Париж.


центральний купол

Центральний купол і галерея різних галузей промисловості

Крім входу на виставку через будівлі Галереї Машин відвідувачі могли зайти через Центральний Купол або Галерею різних галузей промисловості

Основний стик між різними будівлями виставки, що не використовувався для презентації робіт. Йому судилося, за словами Жан-Шарля Альфана, організатора заходу: «вразити уяву відвідувача, якимось чином служити фронтисписом пишноти, яке повинно було розвернутися на його очах».


Галерея різних галузей промисловості


Поєднавши центральний купол зі Палацом машин, він став воротами для всіх виставок через 14 монументальних дверей.

Павільйони іноземних держав

У той час як самі європейські монархії намагалися уникати виставки, на якій святкувалися республіканські ідеали, економічні ставки заходи були такими, що англійські, німецькі або італійські промислові делегації все ж були відправлені до Парижа.


павільйон Венесуели