Спасо Преображенський Собор в Чернігові

Оновлено: 28 лют. 2019


Спасо-Преображенський собор в Чернігові
Спасо-Преображенський (Спаський) собор та річка Десна

Спасо-Преображенський (Спаський) собор з дуже великою історією, котрий було засновано на початку одинадцятого століття засновником якого бувсин Володимира Великого - Мстислав Хоробрий. Зараз це собор Україскої Православної Церкви Московського Патріархату.


 Фасад Спасо-Преображенського Собору В Чернігові знято з землі.

Далі просто історична довідка з сайту

http://ukrainaincognita.com/chernigivska-oblast/chernigiv/spaso-preobrazhenskyi-sobor-u-chernigovi


Спаський собор добудовували вже після входження Чернігівського князівства у Руську державу Ярослава та при пізнішому правлінні його сина Святослава, який був спочатку чернігівським, а потім Великим київським князем. Святослав Ярославич теж був похований у Спаському соборі (у 1076 р.).

У Чернігово-Сіверській землі не було храму величнішого за Спаський собор. Відразу після побудови він став кафедральним собором Чернігівської єпархії й виконував цю функцію майже дев’ять століть. У храмі було поховано дружину та сина князя Мстислава, князів: Гліба Святославовича (1078 р.), Олега Святославовича (1115 р.), Володимира Давидовича (1161 р.), Святослава Ольговича (1165 р.), Всеволода Святославовича (1196 р.); чернігівських єпископів: Лазаря Барановича та Амвросія Дубкевича. Також тут спочив чернігівський святий Ігор Ольгович.


Пташиний погляд на Спасо-Преображенський собор в Чернігові.

Первісно собор оточували каплиці-усипальниці, на півночі до притвору прилягала кругла вежа зі сходами на хори, з півдня була прибудована триапсидна одноверха церковка-хрещальня. Але у 1239 році, під час монголо-татарської навали собор був сильно поруйнований – впали склепіння та бані.


Загальний вид на комплекс Чернігівський дитинець з висоти пташиного польоту.

#Janwolanski_com,#Chernihiv,#Ukraine,#Aerial,#Dji

41 перегляд

Останні пости

Дивитися всі